21 września
2010
Marcin Gerwin

Kolejnym kandydatem na prezydenta Sopotu, z którym spotkaliśmy się w ramach prowadzonej przez nas serii wywiadów, jest Piotr Meler (bezpartyjny, z poparciem PiSu, obecnie radny). Rozmawialiśmy w Spółdzielni Literackiej, na dole, gdzie wywiady w wersji radiowej wychodzą idealnie (u góry jest tylko zdjęcie). Myślę, że nie ma już co ukrywać, że mamy przygotowany „obowiązkowy” zestaw pytań dla wszystkich kandydatów, dzięki czemu można porównać ich spojrzenie na te same sprawy i móc ustalić, co by się działo w Sopocie, gdyby dany kandydat został wybrany na prezydenta. Zaczynamy tradycyjnie od kwestii współpracy z mieszkańcami.

1. Konsultacje z mieszkańcami, budżet obywatelski (7:09 min.)

2. Oś administracji i biznesu (3:27 min.)

3. Nowy dworzec (3:51 min.)

4. Korki na al. Niepodległości i o konsultacjach raz jeszcze (8:51 min.)

5. Park Grodowy i tereny zielone (3:02 min.)

6. O zmianach klimatu i możliwościach wykorzystania energii odnawialnej w Sopocie (7:07 min.)

7. Wizja Sopotu za 10-20 lat, dostępność mieszkań (8:17 min.)


3 komentarze

 1. 03/10/2010

  Zastanawiam się jak dużo ludzi to wszystko wysłucha od początku do końca. Nigdy nie głosowałem na PiS, ale to co mówi ten facet nie jest głupie. Na ile jest dobrym managerem i charyzmatyczną osobą, to po tym wywiadzie trudno orzec… a to ważna sprawa w przypadku kandydowania na prezydenta Sopotu

 2. Paweł Krzyżanowski
  03/10/2010

  Również uważam, że facet mówił najlepiej ze wszystkich. Ale to jest PiS. Głosowałbym na niego, ale nie mam zaufania do PiS-u. Jak by wygrał stał by się pionkiem w grze, gdyż de facto walka polityczna w całej okazałości przeniosła by się również do Sopotu. Meler nie miałby nic do gadania, a jego mocodawcy byliby wyłącznie skupieni na walce politycznej, a nie na sprawach miasta i mieszkańców. Gdyby był niezależny to co innego.

 3. Krzysztof Kochanowski
  04/10/2010

  Wciąż jednak nie wszyscy kandydaci zostali przez Was przepytani.

Komentarz