18 października
2009
Marcin Gerwin
dolinny-mlyn

Dawna restauracja "Dolinny Młyn".

Liście na drzewach w Parku Grodowym powoli nabierają ciepłych kolorów, ale jeszcze wiele drzew jest zupełnie zielonych. Jesień to dobry moment na wizytę w parku, szczególnie ze względu na jesienne barwy rosnących tam buków. Według ostatnich informacji w wydziału architektury, konkurs na park jest dalej aktualny i wkrótce mają być gotowe jego warunki. Sprawy przeciągnęły się w związku z sezonem wakacyjnym i jak dotąd nie podano nam konkretnej daty spotkania, na którym zostaną przedstawione mieszkańcom warunki konkursu. Pozostaje zatem cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że opinia mieszkańców Sopotu będzie w tej sprawie miała znaczenie. Poniżej kilka zdjęć ze spaceru po parku.

buk

dąb

domek

Dom przy torach (działka 06).

buki

dolina

Dolina potoku Grodowego.

liscie-buka

pien-buka

Pień buka złamanego przez ostatnią wichurę. Spotkana nieopodal pani opowiadała, że widziała jak przy niej waliły się drzewa. U góry skarpy nie widać jednak zniszczeń.

przewrocony-buk

Ten buk natomiast został wyrwany z korzeniami.


1 komentarz

  1. Ampersand
    27/10/2009

    Konkurs miał być ogłoszony we wrześniu, a rozstrzygnięty w październiku lub listopadzie – tak zapowiadał pan prezydent miasta na spotkaniu, na którym walczył, żeby go nie nagrywano. Prawdopodobnie przez najbliższy rok na terenie parku nic planowego się nie wydarzy. Może i lepiej.

Komentarz