11 maja
2009
Marcin Gerwin
nad-potokiem-grodowym

Nad potokiem Grodowym.

Jeszcze tylko do piątku (15 maja) można składać uwagi do zmian w planie zagospodarowania przestrzennego terenów od ul. Goyki do końca ul. Haffnera. Plan otwiera możliwość sprzedania działek na terenach zielonych wokół grodziska i postawienia tam np. budynków o charakterze usługowych. Możemy się na to zgodzić, ale nie musimy. Jeżeli ktoś ma inną propozycję, może ją przesłać lub zanieść do prezydenta Sopotu.

Co będzie się działo z uwagami do planu? Trafią one na obrady na sesji Rady Miasta, tak więc nie będzie to czas zmarnowany. Radni będą mogli te uwagi przyjąć lub odrzucić w głosowaniu. Jeżeli znasz więc któregoś z radnych powiedz mu o sprawie, aby wiedział w czym rzecz.

Wzór wniosku do składania uwag w tej sprawie można pobrać tu. Oczywiście, można tam wpisać dowolne uwagi i własne pomysły. Poniżej natomiast można zobaczyć jak wygląda działka 07 na wiosnę, w wydaniu multimedialnym:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dGkV2QsJSw4[/youtube]


12 komentarzy

 1. Alicja
  14/05/2009

  2009-05-14 08:50 0000-00-00 00:00 Wspanialy pomysl !

  nareszcie mieszkania w dolnym Sopocie dla mieszkancow Sopotu i hotelik przy Grodzisku tez dobrze. Mieszkancom Sopotu zalezy aby stawiac nowe hotele
  bo przy tym powstaja nowe miejsca pracy (Sopot nie jest miastem produkcyjnym i bardzo dobrze…).Glownymi pracodawcami dla Sopotu to turystyka i gastronomia
  i z tego miasto zyje. Przydaloby sie ozywic i lepiej zagospodarowac Park Polnocny.
  Tylko tak dalej !

 2. Sławek
  14/05/2009

  Jeżeli Sopot ma być najsławniejszym uzdrowiskiem w kraju, to muszą tam się znaleźć hotele i pensjonaty. Natomiast trzeba w planie znaleźć miejsce na wielki park.

 3. Anna
  14/05/2009

  Jest wiele miejsc na hotele, ale nie ta piękna enklawa. Sopot to uzdrowisko i do betonu nikt nie będzie przyjeżdżał, bo ma to u siebie .Ścieżka edukacyjna jest wspaniała i takie uroczysko w środku miasta jest wabikiem turystycznym. Te miejsca pracy właśnie zależą od mądrego planu zagospodarowania.

 4. Alicja
  14/05/2009

  Duza prosba do Prezydenta miasta Sopotu.
  Przy najblizszym zagospodarowaniu miejsa pod ALGA prosze uwzglednic fakt, ze mieszkancy z dolnego Sopotu ( ci nie zmotoryzowani) potrzebuja w dolnym Sopocie centrum zakupowe ze z niedrogimi sklepami (z zywnoscia, elektryka, chemia, kosmetyka),czyli sklepy potrzebne do dziennego uzytku.

 5. Marek
  14/05/2009

  Sopot jest miastem uzdrowiskowym, które potrzebuje bazy hotelowej i pensjonatów. Nie można stawiać sprawy tak, że wszędzie mają być parki i ścieżki rowerowe; mamy ich w bród, są lasy otaczające nas ze wszystkich stron, jest park północny, jest naprawdę dużo więcej terenów zielonych, niż ma większość miast w Polsce. Gdzieś trzeba mieszkać, gdzieś trzeba przyjmować turystów, gdzieś trzeba tworzyć miejsca pracy.

 6. Alicja
  14/05/2009

  Czy miejsce w Parku Polnocnym (dawniej za Meduza)w kierunku Gdyni nie mozna pieknie zagospodarowc. Moze nawet na letnie koncerty pod golym niebem, moze jakies zrodelka lub oczka wodne, laweczki, inteligentny plac zabaw dla dieci, elegancka restauracja-kawiarnia, kwiaty, zielence itd.

 7. Janek
  14/05/2009

  Jesli juz ma tam cos powstac to tylko park.Inne opcje popsują dokumentnie atmosferę tego miejsca i spokój okolic Grodziska. Wyobraźmy sobie piękne,historyczne miejsce graniczące z ….hotelem ?Absurdalny pomysł.Te „dzikie” uroczysko w centrum miasta buduje takze poczucie spokoju,zatrzymujać dużą częśc hałasu wytwarzanego przez Aleję Niepodległości(przelotówka z Gdańska do Gdynii).

 8. Kasia
  14/05/2009

  To jest miejsce o wyjątkowych wartościach przyrodniczych i historycznych. Zabudowa o jakimkolwiek charakterze zniszczy jego urok.Z drugiej strony brak gospodarza też nie jest korzystny.Ja widziałabym tam Linowy Park Przygody wykorzystujący naturalne walory (wysokie ,stare drzewa) gdzie młodzi ludzie i nie tylko mogliby aktywnie wypoczywać.Na pewno stanowiłby wyjątkowa atrakcję turystyczną nie ingerujac w stan naturalny .Widziałam takie miejsca w innych krajach – świetnie współgrają z przyrodą i cieszą się wielkim zainteresowaniem( proszę zauważyć jaką popularnością cieszą się ścianki wspinaczkowe)
  Wielkie poparcie dla działaczy SIR!

 9. Magdalena
  14/05/2009

  Popieram propozycje by w tym miejscu powstal park z prawdziwego zdarzenia!!! Miejsce w ktorym mozna odpoczac i sie zrelaksowac, z malymi punktami uslugowymi (lody gofry zimne napoje), z placem zabaw, fontannami, wodnymi oczkami, laweczkami, dorga rowerowa i trawnikami na ktorych mozna by rozlozyc koc- cos na ksztal Central Parku w NYC,boiskiem do gry w kosza, siatke, scianki wspinaczkowe tez sa fantastycznym pomyslem. Mozna by wydzielic fragment pod ogrod japoniski jak we Wroclawiu ;] mozna by w parku rowniez urzadzac koncerty np. Jazzowe czy wystawy np. fotograficzne. dla kazdego cos milego. W Sopocie jest juz wystarczajaco duzo hoteli a takie utrzymane w czystoci zielone miejsce byloby odpowiednim zrownowazeniem dla coraz bardziej zabudowanego Monciaka i na pewno przyciagalo by turystow a z pewnoscia i przede wszytskim mieszkancow (o nas tez warto czasem pomyslec). Poza tym jesli chodzi o miejsca pracy- nie tylko hotele je zapewniaja przy takim parku tez jest co robic. Miejsc zielonych nigdy za wiele!!! a tak w ogole- to czy o teren „morskiego oczka” po dordze do Opery Lesnej ktos w koncu zadba?

 10. Zbigniew
  14/05/2009

  Przy takim tempie urbanizacji terenów zielonych to i park północny nie oprze się zakusom kolejnym włodarzom Sopotu. Już zrobiono wyjątek: „Bulaj”, „U piratów”,
  „Meduza”, „Piaskownica”, „Koliba” to mało?
  Ten proces trwa od lat drobnymi kroczkami. Bułgarzy mają Złote Piaski bez zieleni blokowiska hoteli, asfalt wszędzie. Zabrać naturze jest łatwo oddać nigdy! Kierując się logiką Pana Fułka powinniśmy każdy wolny kawałek sprzedać i mieć święty spokój. Mam nadzieję nie doczekać zabudowanego Sopotu w stylu Monte Carlo.

 11. Eulalia
  14/05/2009

  Sopot ma swój urok dzięki stylowym kamieniczkom, bardziej lub mniej znanym uliczkom ale przede wszystkim dzięki plaży i zieleni. Nie zmieniajmy tego! Grodzisko to fajne miejsce. Polecam tym, którzy jeszcze tam nie byli. Szkoda że musi „zniknąć” ale skoro musi… to niech zastąpi je równie przyjazny dla otoczenia zakątek. Osobiście wole park od hoteli.

 12. Magda
  15/05/2009

  Powinno się zrobić w tym miejscu teren dla mieszkańców. Gdzie będzie można przyjść zrobić sobie grylla czy posiedzieć z dziećmi. Jestem za zrobieniem parku, ale parku z drzewami i krzakami a nie sama trawa.

Komentarz