18 kwietnia
2009
Marcin Gerwin

wiezaJeszcze nie jest za późno, aby zmienić plany zabudowy terenów wokół grodziska. Urząd miasta organizuje tej sprawie spotkanie w poniedziałek o godz. 16 w sali 36. Będzie można na nim obejrzeć plan zagospodarowania tych terenów, a także podyskutować o tych zmianach z pracownikami wydziału architektury i urbanistyki. Jeżeli mieszkańcy nie zgłoszą innych pomysłów, to na terenach wokół grodziska powstaną biura lub hotele, zgodnie z życzeniem urzędników.

Wiem, że mieszkańcy już się wypowiedzieli w tej sprawie. Wiem, że chcą, aby były to tereny rekreacyjne lub tereny zielone. Ale tego po prostu nie ma w planach. Owszem, zostaną utrzymane wąskie pasy zieleni wzdłuż potoków. Nawet ze statusem użytków ekologicznych. Ale cała reszta jest do zabudowania lub przekształcenia. Ustronny charakter całej okolicy zmieni się. Znikną siedliska ptaków i miejsca do spacerów.

W zeszłym roku zrobiłem trochę zdjęć tych miejsc kamerą. Była jesień, jest więc kolorowo i wyglądają one bardziej atrakcyjnie niż wczesną wiosną. Na ujęciach można zobaczyć łąkę przy domu z wieżą, na której mógłby powstać budynek biurowy, dolinę potoku Babidolskiego i na koniec fragment działki 07 w pobliżu potoku Grodowego, niedaleko torów kolejowych. Jest to stary, zarośnięty ogród, który można „odświeżyć” i udostępnić do spacerów.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y6IRve-W2ug[/youtube]


Komentarz